Jak podpořit dětskou imunitu?

  • 06.10.2023

 

 

Týden ve školce, či škole a vaše dítě je opět nemocné? Není divu, dětský kolektiv představuje zejména v chladných měsících pro dětský imunitní systém velkou zátěž. Snížit riziko opakovaných respiračních infekcí nejen u dětí, ale také u dospělých, však lze. Proč trávit dny v posteli s rýmou a kašlem, když právě podzim je pro děti tak zábavný! Podpořte imunitu cucacími malinovými pastilkami Cetebe® ImunActiv s obsahem vitaminu C a zinku, jejichž svěží chuť milují nejen děti, ale i dospělí. V lékárně BENU nyní při koupi dvou balení získáte třetí balení zcela zdarma. Akce platí pouze do 31.10.2023 nebo do vyprodání zásob, tak si s nákupem a podporou imunity pospěšte. 

 

Jak se vyvíjí dětská imunita?  

Imunitní systém se postupně vyvíjí a dozrává.  U každého dítěte se ale imunitní systém vyvíjí individuálně, a proto je také nemocnost u každého dítěte jiná. V předškolním a školním věku jsou velmi časté respirační infekce, jejichž příčinou může být pobyt v dětském kolektivu, kde se především virové infekce velmi snadno šíří. Vyšší výskyt infekčních epizod může být ale také známkou oslabené imunity, poruchy imunity a v neposlední řadě opožděným vývojem imunitního systému. Pokud dítě trpí opakovanými infekce velmi často, a navíc se závažným průběhem, je na místě návštěva imunologa. Ačkoliv máte pocit, že vaše dítě má rýmu a kašel takřka neustále, věřte, že s postupujícím věkem bude dětský imunitní systém schopen lépe odolávat škodlivým vlivům a četnost výskytu infekcí se bude snižovat. Nicméně otázku, jak podpořit imunitu, a to nejen často nemocných dětí, si právě v období podzimu, klade nejeden rodič.

 

Co zařadit dětem do jídelníčku? 

Základem zdraví a normální funkce imunitního systému je pestrá a vyvážená strava s dostatečným množstvím čerstvého ovoce a zeleniny, které je bohatým zdrojem mnoha vitaminů a minerálů. Pro normální funkci imunitního systému je důležitý vitamin C a zinek. Mezi potraviny bohaté na vitamin C patří např. červené papriky, kiwi, rakytník, šípky, brokolice a květák. Zinek se v hojné míře vyskytuje v ústřicích a mořských plodech, ve vnitřnostech a tmavém masu, ve žloutcích a v mléčných výrobcích. Pravdou je, že uvedené potraviny, zejména zeleninu, která je velmi cenným zdrojem látek nutných k normální funkci imunitního systému a řady dalších tělesných funkcí, děti často odmítají. A jak je na tom vaše dítě s konzumací potravin obsahujících vitamin C a zinek?

 

Vitamin C a zinek 

Vitamin C má téměř každý spojený s podporou imunity. Málokdo však ví, že vitamin C přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání. A únavou mohou na podzim trpět nejen dospělí, ale také děti. Vitamin C si lidské tělo navíc není schopno vyrobit samo, a proto je vhodné myslet na jeho dostatečný příjem prostřednictvím stravy. Nedostatek vitaminu C se může projevovat nejen oslabenou imunitou a častějším výskytem respiračních infekcí, ale také nedostatkem energie a únavou. Kromě toho vitamin C přispívá také k normální psychické činnosti, k normální činnosti nervové soustavy, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, chrupavek, kostí, kůže a dásní aj. Zinek, ačkoliv se v lidském těle vyskytuje jen ve velmi malém množství, pro lidské zdraví je nezbytný. Zinek přispívá nejen k normální funkci imunitního systému, ale také např. k udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů, a kostí, podporuje zdravý zrak a chrání buňky před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály.  Jak doplnit zinek a vitamin C, když vaše děti zelenině příliš neholdují? Je to snadné, vyzkoušejte jídelníček obohatit malinovými pastilkami Cetebe® ImunActiv, které podpoří imunitu dětí i dospělých.

 

Proč právě Cetebe® ImunActiv? 

  • Cucací pastilky se svěží malinovou příchutí.
  • Účinná kombinace vitaminu C a zinku.
  • Ideální na cesty, bez nutnosti zapíjení.
  • Cetebe® ImunActiv je vhodný pro dospělé a děti od 3 let.  

 

Cetebe® ImunActiv v akci 2+1 ZDARMA v Lékárně BENU pouze do 31. října 2023! 

V BENU lze nyní využít akci DOPRAVA ZDARMA na některá balení produktů Cetebe® IMMUNITY FORTE a Vitamin C 500 mg! 

Podpora imunity v BENU se zkrátka vyplatí!

 

 

Jak hodnotí produkty Cetebe® spotřebitelé?

„Doplněk stravy na podporu imunity Cetebe® IMMUNITY Forte mně zaujal svým složením. Tento produkt je ve formě kapslí, což mně plně vyhovuje. Kapsle se dobře polykají a postupně během dne uvolňují vitamín C, který naše tělo takto lépe využije. Během několika týdnů, co tento produkt používám se cítím dobře a bez únavy."  Zlata

„S příchodem podzimu a nižších teplot přichází na řadu doplňky stravy. Každý rok opakovaně sahám po vitaminu C, který se mi osvědčil pro posílení imunity a posílení organismu. Kapsle Cetebe® Vitamin C v dávce 500 mg mi vyhovuje díky dostatečně velké dávce vitaminu C, a navíc s postupným uvolňováním v průběhu celého dne. Jako maminka roční dcerky jsem v zápřahu celý den, přesto se cítím skvěle a odolávám infekcím, které řádí v mém okolí.“ Libuše

 „Vitamíny obsahují velkou dávku vitamínu C, což teď na podzim pomáhá nejen s únavou ale i s imunitou. Dále velká dávka vitamínu D a Zinek, který mám ráda jako výživu pro svou pleť. V balení jsou 3 platíčka, takže se vlezou do každé kabelky a může mít svou denní dávku všude sebou a nezapomenete si ji vzít. Stačí 1 tableta denně a mám vše pro svou imunitu, což velmi oceňuji. Tabletky se užívají opravdu snadno. Balení vystačí na 1 měsíc užívání." Simona

 

Recenze vznikly ve spolupráci s Ženy s.r.o. Spotřebitelé měli možnost produkty Cetebe® vyzkoušet a bezúplatně poskytli své hodnocení, včetně souhlasu s veřejnou publikací svých zkušeností na webu cetebe.cz. Testování proběhlo v období leden až březen 2022.

https://testovani.zenysro.cz/test/cetebe-vitamin-c-500-mg

https://testovani.zenysro.cz/test/cetebe-immunity-forte

 

Získejte Cetebe® zdarma!

Chcete vyzkoušet Cetebe zcela zdarma? Sledujte nás na sociálních sítích (Facebook a Instagram), kde každý měsíc soutěžíme o prémiové produkty Cetebe. 

 

Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, chrupavek, kostí, kůže a dásní, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální psychické činnosti, k ochraně buněk před oxidativním stresem, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm. Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem, k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, pokožky a zraku, k udržení normální hladiny testosteronu v krvi. 

 

Autor: Denisa Salvová

Zdroj: https://www.webmd.com