Proč jsem tak často nemocný?

  • 09.01.2024

 

 

Pokud patříte mezi ty, kteří si tuhle otázku zejména v chladných měsících často pokládají, čtěte dál, protože se dozvíte, co všechno za zvýšenou náchylností k nachlazením může stát. Častá respirační onemocnění nemusí být totiž vždy jen známkou poruchy imunity, jak si mnozí mylně myslí, ale ovlivňovat ji může celá řada faktorů, na které často zapomínáme.

 

Nepodceňujete mytí rukou? 

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se až 80 % infekcí, včetně těch respiračních, přenáší špinavýma rukama. Ačkoliv děti již od útlého věku nabádáme k mytí rukou, sami na něj bohužel často zapomínáme nebo jej podceňujeme. Nedostatečná hygiena rukou může zvýšit riziko infekcí, a proto je důležité nezapomínat na pravidelné mytí rukou, zejména před jídlem a po návratu domů. Správné mytí rukou je jedno z nejdůležitějších preventivních opatření mnoha onemocnění, protože zdrojem nákazy může být i podaná ruka či předmět denní potřeby, které jsou na první pohled zdánlivě „čisté“.

 

Málo spíte? 

Klíčovou roli ve funkci imunitního systému hraje spánek. Nedostatek spánku nebo poruchy spánku mohou negativně ovlivnit imunitní odpověď organismu, a zvýšit tak naši náchylnost k onemocněním. Během spánku tělo produkuje a uvolňuje cytokiny, proteiny regulující imunitní odpověď organismu. Některé cytokiny jsou zásadní pro boj proti infekcím a zánětům. Spánek ovlivňuje hladiny bílých krvinek, včetně T-lymfocytů, které jsou důležité pro imunitní odpověď. Nedostatek spánku může snížit produkci a efektivitu těchto buněk. Spánek hraje roli také v procesu tvorby imunitní paměti, což je schopnost imunitního systému rozpoznávat a reagovat na patogeny, se kterými byl organismus dříve v kontaktu. Nedostatek spánku může zvýšit hladiny hormonů stresu, jako je kortizol, které mohou negativně ovlivnit imunitní systém. Pravidelný spánek může pomoci udržovat rovnováhu v zánětlivých procesech v těle. Chronický nedostatek spánku může přispívat k chronickému zánětu, což může být spojeno s mnoha onemocněními. Chcete-li podpořit své zdraví, myslete na dostatek kvalitního spánku.  

 

Příliš stresu?

Máte pocit, že čím více stresu a starostí prožíváte, tím hůře jste na tom se zdravím? Stres může mít výrazný vliv na imunitní systém, a to jak krátkodobě, tak i dlouhodobě. Stres aktivuje produkci hormonů, jako je kortizol a adrenalin, které mohou mít potlačující účinky na imunitní odpověď. Stres může vést k poklesu aktivity bílých krvinek, včetně T-lymfocytů, které jsou důležitými hráči v imunitní odpovědi. Chronický stres může přispět k chronickému zánětu, který je spojen s mnoha onemocněními, včetně onemocnění srdce a autoimunitních poruch. Stres tak může ovlivnit schopnost imunitního systému vytvářet a udržovat paměť na patogeny, což znamená, že tělo může mít obtíže s rozpoznáním a bojem proti opakovaným infekcím.

 

Chybí Vám vitamin C? 

Vitamin C (kyselina askorbová) hraje důležitou roli v podpoře imunitního systému. Podle mnoha výzkumů hladina vitaminu C má souvislost se schopností organismu čelit respiračním onemocněním. Vitamin C bývá první volbou podpory zdraví v případě respiračních onemocnění, ale doplňovat organismu vitamin C až s prvními příznaky, bývá pozdě. Na dostatečný příjem vitaminu C je důležité pamatovat ještě před tím, než se objeví rýma a kašel. Důvodů, proč myslet na optimální příjem vitaminu C, a to nejen v období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, je ale mnohem víc. 

  • Vitamin C je silný antioxidant přispívající k neutralizaci volných radikálů v těle. Volné radikály mohou poškozovat buňky a přispívat k procesům stárnutí a vzniku a rozvoji onemocnění.
  • Vitamin C je nezbytný pro syntézu kolagenu, který je důležitý pro zdraví kůže, chrupavek, kostí a cév. Kolagen hraje také roli v hojení ran.
  • Vitamin C má vliv na různé aspekty imunitního systému. Pomáhá bílým krvinkám (zejména neutrofilům, makrofágům a lymfocytům) v boji proti infekcím.
  • Některé studie naznačují, že pravidelný příjem vitaminu C může zkrátit dobu trvání a mírnit symptomy nachlazení, nicméně účinek může být individuální.

 

Jak zajistit organismu dostatek vitaminu C? 

Základem zdraví je pestrý a vyvážený jídelníček s dostatečným množstvím čerstvého ovoce a zeleniny, které je bohatým zdrojem vitaminu C. Skvělou volbou, jak doplnit tělu céčko jsou např. citrusové plody (pomeranče, citrony), kiwi, jahody, papája, brokolice, červená paprika a špenát. Pokud se však obáváte, že složení Vašeho jídelníčku není odpovídající, je tu Cetebe, účinná podpora pro Váš imunitní systém. Cetebe podpoří Váš imunitní systém a celkové zdraví během celého roku, a Vy tak můžete být připraveni čelit nachlazení. Cetebe IMMUNITY Forte navíc kromě vitaminu C s postupným uvolňováním obsahuje také vitamin D a zinek, které přispívají k normální funkci imunitního systému.

 

Doplněk stravy.
Doplněk stravy.

 

Proč právě Cetebe® IMMUNITY Forte?

  • Kapsle obsahují komplex 3 látek, vitamin C s postupným uvolňováním, vitamin D a zinek, které přispívají k normální funkci imunitního systému. 
  • Postupné uvolňování vitaminu C pomocí TECHNOLOGIE ČASOVÝCH PERLIČEK.
  • Cetebe® IMMUNITY Forte je vhodný pro dospělé a děti od 12 let.

 

Cetebe® IMMUNITY Forte je doplněk stravy. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy.

 

Jak hodnotí produkty Cetebe® IMMUNITY Forte spotřebitelé?

Vitamíny Cetebe Forte jsou bezvadné, dobře se polykají. Výhodou je jejich postupně uvolňování. Při jejich užívání jsem měla plno energie, nebyla jsem unavená, nemocná a nachlazená. Velká výhoda je užívat jedné tablety za den. Určitě doporučuji v době chřipek a nachlazení.Soňa

Super vitamíny, velmi mi vyhovuje dávkování jedné tablety denně.... Již po týdnu byla znát menší únava, musím zmínit, že i pleť se mi zlepšila. Užívám třetí týden, ačkoli jsem v této době onemocněla, průběh virózy byl, mnohem lehčí, kratší a celkově snesitelnější... Tablety, i když jsou větší, snadno se polykají, určitě budu v užívání pokračovat, myslím si, že je to skvělá volba hlavně pro období podzim/zima, kdy je potřeba posílit imunita, velké plus vidím i ve vitamínu D, který je také obsažen v kapslích, spolu se zinkem.Michaela

 „Vitamíny obsahují velkou dávku vitamínu C, což teď na podzim pomáhá nejen s únavou ale i s imunitou. Dále velká dávka vitamínu D a Zinek, který mám ráda jako výživu pro svou pleť. V balení jsou 3 platíčka, takže se vlezou do každé kabelky a může mít svou denní dávku všude sebou a nezapomenete si ji vzít. Stačí 1 tableta denně a mám vše pro svou imunitu, což velmi oceňuji. Tabletky se užívají opravdu snadno. Balení vystačí na 1 měsíc užívání." Simona

 

Recenze vznikly ve spolupráci s Ženy s.r.o. Spotřebitelé měli možnost produkty Cetebe® vyzkoušet a bezúplatně poskytli své hodnocení, včetně souhlasu s veřejnou publikací svých zkušeností na webu cetebe.cz. Testování proběhlo v období leden až březen 2022.

https://testovani.zenysro.cz/test/cetebe-vitamin-c-500-mg

https://testovani.zenysro.cz/test/cetebe-immunity-forte

 

Získejte Cetebe® zdarma!

Chcete vyzkoušet Cetebe zcela zdarma? Sledujte nás na sociálních sítích (Facebook a Instagram), kde každý měsíc soutěžíme o prémiové produkty Cetebe. 

 

Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, chrupavek, kostí, kůže a dásní, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální psychické činnosti, k ochraně buněk před oxidativním stresem, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm. Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem, k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, pokožky a zraku, k udržení normální hladiny testosteronu v krvi. 

 

Autor: Denisa Salvová

Zdroj: https://www.webmd.com